Kulturskolerne

- Musikskolens undervisningstilbud

Undervisningen ligger typisk i tidsrummet kl. 14 -21.
​Vi kan desværre garantere, at skemaet nedenfor er opdateret med evt. ændringer.
Læs mere om de enkelte tilbud under "Undervisningstilbud" og "Priser"

Eneundervisning

Ugedag Undervisningstilbud Lærer
Mandag Blokfløjte Naima Sander Ring
Mandag Blokfløjte Tine Kastoft
Tirsdag Cello Cecillie Hyldgaard
Torsdag Cello Cecillie Hyldgaard
Mandag El-bas Tonni Andresen
Mandag El-guitar Morten Kærup Hjort
Onsdag El-guitar, Guitar Michael Dahl Hansen
Onsdag El-guitar, Guitar Michael Dahl Hansen
Onsdag Guitar Jens Jønsson
Onsdag Guitar Per-Olov Kindgren
Fredag Guitar Per-Olov Kindgren
Torsdag Guitar Lars Henning Jensen
Onsdag Guitar Mikkel Richardt
Mandag Guitar, El-guitar Morten Kærup Hjort
Onsdag Keyboard, Klaver Simon Steffensen
Torsdag Klarinet Birgit Bøgh Sønderriis
Torsdag Klaver Karoline Spaulding
Torsdag Klaver Marko Martinovic
Fredag Klaver Irina Hayrapetyan
Fredag Klaver Jakob Wirth Svendsen
Tirsdag Klaver Selma Hande Gade
Mandag Klaver Karoline Spaulding
Onsdag Klaver, Jazzklaver Marko Martinovic
Mandag Klaver, Keyboard Jakob Wirth Svendsen


 

 

Eneundervisning

Ugedag Undervisningstilbud Lærer
Mandag Sang Astrid Cordes
Mandag Sang Susanne Wittrup Andersen
Tirsdag Sang Anne Marie Vincent
Fredag Sang Bente Vist
Torsdag Sang Katrina Petersen
Tirsdag Sang Katrina Petersen
Onsdag Sang Katrina Petersen
Tirsdag Sang Susanne Wittrup Andersen
Onsdag Sang Anja Marie Hansen
Onsdag Sang Anja Marie Hansen
Onsdag Sang Susanne Wittrup Andersen
Tirsdag Sang, Sangskrivning Astrid Cordes
Mandag Saxofon Rasmus Kjærsgaard
Tirsdag Saxofon Rasmus Kjærsgaard
Torsdag Saxofon Rasmus Kjærsgaard
Mandag Trommesæt Tim Lutte
Tirsdag Trommesæt Thomas Præstegaard
Tirsdag Trommesæt Jens Peter Rasmussen
Fredag Trommesæt Tim Lutte
Fredag Trommesæt Jens Peter Rasmussen
Onsdag Trommesæt, Percussion Mikkel Schnettler
Torsdag Trompet, Baryton, Althorn Carl Viggo Jespersen
Torsdag Tværfløjte Anne Marie Severinsen
Onsdag Violin Alexander Kraglund
Tirsdag Violin Pia Johansson
Tirsdag Violin Alexander Kraglund
Tirsdag Violin Gitte Saandvig Christensen

Kor, rytmik og sammenspil

Ugedag Start Slut Undervisningstilbud Lærer
Mandag 18:30 19:15 Hold Blokfløjtegruppe TK1 Tine Kastoft
Mandag 16:00 17:30 Hold Hop, spil og ballade 5, Hold Hop, spil og ballade 4 Karen Tholund Strande
Mandag 17:45 20:00 Hold Hørelære og musikteori 3, Hold Hørelære og musikteori 2, Hold Hørelære og musikteori 1 Thomas Præstegaard
Mandag 16:10 16:55 Hold Hverdagsrytmik for 1 - 3 årige 3 Anne Marie Vincent
Mandag 20:00 20:45 Hold Rytmisk sammenspil MKH Morten Kærup Hjort
Mandag 17:00 19:30 Hold Rytmisk sammenspil The b sides, Hold Slagtøjssammenspil 2, Hold Slagtøjssammenspil 1 Tim Lutte
Mandag 18:30 19:15 Hold Rytmisk sammenspil The five candycanes Tonni Andresen
Mandag 16:55 17:40 Sammenspil Blokfløjtegruppe NS begynder Naima Sander Ring
Tirsdag 15:30 17:05 Hold Hverdagsrytmik for 1 - 3 årige 2, Hold Hverdagsrytmik for 1 - 3 årige 1 Anne Marie Vincent
Tirsdag 18:20 19:05 Hold Rytmisk sammenspil JR 1 Jens Peter Rasmussen
Tirsdag 17:55 18:40 Hold Rytmisk sammenspil TP 1 Thomas Præstegaard
Tirsdag 17:50 18:35 Hold Sangskrivning B Astrid Cordes
Tirsdag 17:00 17:45 HoldB Strygersammenspil Kvarterne Alexander Kraglund
Tirsdag 17:00 17:45 HoldC Strygersammenspil Primerne Cecillie Hyldgaard
Tirsdag 17:00 17:45 HoldC Strygersammenspil Sekunderne Pia Johansson
Tirsdag 17:00 17:45 HoldC+ Strygersammenspil Tertserne Gitte Saandvig Christensen
Onsdag 15:30 16:30 Hold Bumblebeezz Kulturskolerne Anja Marie Hansen
Onsdag 15:30 16:30 Hold Bumblebeezz Kulturskolerne Katrina Petersen
Onsdag 17:15 18:00 Hold Guitarsammenspil for 2.-5. klasse JJ Jens Jønsson
Onsdag 17:15 18:00 Hold Guitarsammenspil GGG Per-Olov Kindgren
Onsdag 17:15 18:00 Hold Guitarsammenspil MR Mikkel Richardt
Onsdag 17:50 18:35 Hold Rytmisk sammenspil MIS2 Mikkel Schnettler
Torsdag 10:00 11:15 Hold Babyrytmik Hold C Anne Marie Vincent
Torsdag 17:30 18:15 Hold Blæsersammenspil AMS Anne Marie Severinsen
Torsdag 17:30 18:15 Hold Blæsersammenspil BS Birgit Bøgh Sønderriis
Torsdag 17:30 18:15 Hold Blæsersammenspil CJ Carl Viggo Jespersen
Torsdag 17:30 18:15 Hold Blæsersammenspil RK Rasmus Kjærsgaard
Torsdag 16:00 17:00 Hold Hummingbirds Katrina Petersen
Torsdag 18:00 19:45 Hold Rytmisk sammenspil MM3, Hold Talent Rytmisk sammenspil MM2 Marko Martinovic
Torsdag 16:10 16:55 Hold Sax og- rytmisksammenspil Rasmus Kjærsgaard
Fredag 16:30 18:30 Hold Kvint Karen Wetke
Lørdag 09:30 12:15 Hold Lørdagsrytmik for 2 - 4 årige 4, Hold Lørdagsrytmik for 2 - 4 årige 3, Hold Lørdagsrytmik for 2 - 4 årige 2 Ellla Moray Williams