Kulturskolerne

- Musikskolens undervisningstilbud

Undervisningen ligger typisk i tidsrummet kl. 14 -21.
​Vi kan desværre garantere, at skemaet nedenfor er opdateret med evt. ændringer.
Læs mere om de enkelte tilbud under "Undervisningstilbud" og "Priser"

Eneundervisning

Ugedag

Undervisning

Musiklærer

Mandag

Blokfløjte

Tine Kastoft

Mandag

Blokfløjte

Naima Sander Ring

Tirsdag

Cello

Eva Kochenkova

Torsdag

Cello

Torbjørn Eika Jørgensen

Mandag

El-bas

Tonni Andresen

Mandag

El-guitar, Guitar

Morten Kærup Hjort

Onsdag

Guitar

Mikkel Richardt

Onsdag

Guitar

Jens Jønsson

Onsdag

Guitar

Per-Olov Kindgren

Fredag

Guitar

Per-Olov Kindgren

Torsdag

Guitar

Lars Henning Jensen

Onsdag

Guitar, El-guitar

Michael Dahl Hansen

Torsdag

Klarinet

Birgit Bøgh Sønderriis

Tirsdag

Klaver

Selma Hande Gade

Torsdag

Klaver

Marko Martinovic

Fredag

Klaver

Irina Hayrapetyan

Torsdag

Klaver

Karoline Spaulding

Mandag

Klaver

Karoline Spaulding

Onsdag

Klaver, Jazzklaver, Rytmisk musikkomposition

Marko Martinovic

Onsdag

Klaver, Keyboard

Simon Steffensen

Mandag

Klaver, Keyboard

Jakob Wirth Svendsen

Fredag

Klaver, Keyboard

Jakob Wirth Svendsen

 

Eneundervisning

Ugedag

Undervisning

Musiklærer

Tirsdag

Sang

Susanne Wittrup Andersen

Mandag

Sang

Susanne Wittrup Andersen

Onsdag

Sang

Katrina Petersen

Torsdag

Sang

Katrina Petersen

Onsdag

Sang

Anja Marie Hansen

Fredag

Sang

Bente Vist

Onsdag

Sang, Sangskrivning

Astrid Cordes

Tirsdag

Sang, Sangskrivning

Astrid Cordes

Torsdag

Saxofon

Rasmus Kjærsgaard

Tirsdag

Saxofon

Rasmus Kjærsgaard

Fredag

Trommesæt

Tim Lutte

Mandag

Trommesæt

Tim Lutte

Tirsdag

Trommesæt

Thomas Præstegaard

Tirsdag

Trommesæt

Jens Peter Rasmussen

Fredag

Trommesæt

Jens Peter Rasmussen

Onsdag

Trommesæt, Percussion

Mikkel Schnettler

Torsdag

Trompet, Althorn

Carl Viggo Jespersen
 

Torsdag

Tværfløjte

Anne Marie Severinsen
 

Tirsdag

Violin

Alexander Kraglund
 

Tirsdag

Violin

Pia Johansson
 

Tirsdag

Violin

Gitte Saandvig Christensen

 

Kor, rytmik og sammenspil

Ugedag

Undervisning

Musiklærer

Torsdag

 Babyrytmik

Anne Marie Vincent

Mandag

 Blokfløjtegruppe begynder

Naima Sander Ring

Mandag

 Blokfløjtegruppe

Tine Kastoft

Torsdag

 Blæsersammenspil

Carl Viggo Jespersen, Birgit Bøgh Sønderriis,
Anne Marie Severinsen, Rasmus Kjærsgaard

Onsdag

 Guitarsammenspil

Per-Olov Kindgren, Mikkel Richardt, Jens Jønsson

Mandag

 Hverdagsrytmik 3 år

Anne Marie Vincent

Tirsdag

 Hverdagsrytmik 1 år og 2 år

Anne Marie Vincent

Torsdag

 Hop, Spil og Ballade

Randi Bech Højgaard

Lørdag

 Hop, Spil og Ballade, Lørdagsrytmik 2 - 3 år

Randi Bech Højgaard

Mandag

 Hørelære og musikteori

Thomas Præstegaard

Tirsdag

 Klassisk talent sammenspil

Selma Hande Gade, Pia Johansson

Onsdag

 Kor Bumblebeezz

Anja Marie Hansen, Katrina Petersen

Torsdag

 Kor Hummingbirds

Katrina Petersen

Onsdag

 Musikproduktion

Simon Steffensen

Mandag

 Rytmisk sammenspil

Tonni Andresen

Tirsdag

 Rytmisk sammenspil

Thomas Præstegaard

Tirsdag

 Rytmisk sammenspil

Jens Peter Rasmussen

Onsdag

 Rytmisk sammenspil

Mikkel Schnettler

Torsdag

 Rytmisk sammenspil

Marko Martinovic

Tirsdag

 Sangskrivning

Astrid Cordes

Torsdag

 Sax og- rytmisksammenspil

Rasmus Kjærsgaard

Mandag

 Slagtøjssammenspil, Rytmisk sammenspil

Tim Lutte

Tirsdag

 Strygersammenspil

Alexander Kraglund, Gitte Saandvig Christensen, Pia Johansson, Eva Kochenkova